Jak wybrać okulary Solano idealnie dobrane do kształtu twarzy?

Wady wzroku wymagają odpowiedniej korekcji za pomocą szkieł okularowych. Jeszcze do niedawna noszenie okularów mogło być przyczyną kompleksów, zwłaszcza w przypadku dzieci. Na szczęście obecnie z uwagi na szeroki wybór atrakcyjnych wizualnie oprawek okulary mogą stać się pełnym uroku dodatkiem do niemal każdej stylizacji. Są one produkowane z myślą o kobietach i mężczyznach. W sprzedaży dostępne są również oprawki dla dzieci. W tym wypadku warto zwrócić szczególną uwagę na wysokogatunkowe okulary Solano (eyewear24.net).

Jakie korzyści daje wybór okularów Solano?

Wady wzroku wymagają odpowiedniej korekcji za pomocą szkieł okularowych

Jak wspomniano powyżej, dobrze dobrane okulary mogą dodać uroku oraz podkreślić walory urody. Jednocześnie mogą one również zamaskować jej ewentualne delikatne mankamenty. Marka Solano oferuje produkty w przeróżnych wielkościach, kształtach i stylach dzięki czemu możliwy jest dobór oprawek niemal do każdego typu i kształtu twarzy, wieku oraz płci użytkownika. Oprawki cechuje ponadto:

  • atrakcyjny design,
  • niska masa,
  • trwałość,
  • przystępna cena.

W jaki sposób należy dobierać oprawki do kształtu twarzy?

Okulary Solano dostępne są w szerokiej kolorystyce oraz różnorodnych kształtach

Okulary Solano dostępne są w szerokiej kolorystyce oraz różnorodnych kształtach. Kolor oprawek powinien korespondować z typem karnacji, odcieniem włosów i tęczówki oka. Kształt i wielkość oprawek powinien być zaś dobierany w zależności od rysów twarzy. Większość oprawek jest projektowanych i produkowanych w oparciu o dane antropometryczne. Dzięki nim można dobrać rozmiar okularów pasujący dla większości osób w danej populacji. Na szczęście marka Solano oferuje również inne niż standardowe wielkości okularów, które polecane są osobom o mniej typowych rozmiarach głowy i kształtach twarzy. Podczas wyboru oprawek należy jednak zawsze pamiętać o kilku zasadach. Nie można zatem wybierać:

  • oprawek zbyt dużych  – zbyt duże oprawki pogarszają komfort noszenia okularów. Ponadto zaburzają proporcje twarzy, a zbyt wyraziste oprawki mogą wręcz ją przytłoczyć. W przypadku drobnej twarzy należy zdecydowanie wybierać delikatne oprawki w jasnych kolorach. Doskonale sprawdzą się okulary, w przypadku których szerokość tarczy soczewki jest zbliżona pod względem wymiarów do jej wysokości. Co ważne nie jest tu konieczny wybór konkretnego kształtu. Do szczupłej i drobnej twarzy pasują bowiem zarówno oprawki okrągłe, kwadratowe, trapezoidalne czy tak zwane kocie oczy.
  • oprawek zbyt małych – w przypadku oprawek okularowych wybór zarówno produktów zbyt dużych, jak i zbyt małych nie jest zalecany. Zbyt małe oprawki wyglądają karykaturalnie i zaburzają prawidłowe proporcje twarzy.

About the Author

You may also like these