Jakie oprawki będą nam pasowały?

Oprawek do okularów na rynku jest naprawdę sporo. Oprawki wyróżniają się różnymi kolorami, różną wielkością, grubością linii, a także są wykonane z przeróżnych materiałów. Można postawić na zwykłe oprawki, ale można także pokusić się o oprawki markowe. Zachęcamy jednak do opcji drugiej. Oprawki markowe już na starcie gwarantują nam wysoką jakość, na której nam najbardziej zależy. Świetne są oprawki Solano, na których na pewno się nie zawiedziemy. Wśród oprawek Solano, należy wybrać takie, które do naszej twarzy i wizerunku będą idealne. Jakie mamy możliwości? Co znajdziemy w ofercie marki Solano?

Jaki wizerunek chcesz osiągnąć?

Mogłoby się wydawać, że okulary to tylko mały element naszych codziennych stylizacji, jak i wizerunku. Nic bardziej mylnego. Odgrywają one naprawdę bardzo ważną rolę. Przy wyborze okularów musimy wiedzieć, jaki cel wizerunkowy zamierzamy osiągnąć. Możemy w okularach wyglądać dyskretnie, ale także możemy wyglądać awangardowo. Wybór należy do nas. To my w wybranych okularach mamy dobrze wyglądać. Osoby, które myślą, że jedyny wybór słuszny to oprawki o dużej grubości ze względu na ich jakość, są w błędzie. Czasami węższe i delikatniejsze oprawki będą wyższej jakości od tych grubych. Na jakość wpływ bezpośredni mają użyte materiały oraz samo wykonanie.

Okulary o grubych oprawkach oraz cienkich druciakach

Oprawek do okularów na rynku jest naprawdę sporo.

Grubość ramki ma spore znaczenie dla samego efektu doboru oprawek. Grubość oprawek nie jest wcale taką oczywistością, jakby mogło się wydawać. Gdy wybieramy okulary wykonane z tworzywa sztucznego, to będą one na pewno grubsze niż te z ramką metalową. Na samo wrażenie grubości oprawek ma wpływ sam kolor. Nie jest on wcale bez znaczenia. Ciemne oprawki zawsze będą masywniejsze oraz sprawiają wrażenie cięższych. Z kolei jasny kolor dodaje subtelności oraz lekkości. Efekt można także uwydatnić, gdy wybierzemy okulary z tworzywa transparentnego.

Postaw na kontrast

Gdy chcemy przyciągnąć do siebie wzrok, to powinniśmy sięgnąć po modele, których linie są ciemniejsze oraz zdecydowanie grubsze. Takie okulary sprawdzą się u osób, które okularami chcą wymodelować sobie twarz. Jak najbardziej jest to możliwe. Grube okulary w tonacjach kolorystycznych ciemniejszych zmieniają całkowicie proporcje naszej twarzy, a nawet jej kształt.

Bardzo ciekawe jest to, że grube i ciemne okulary świetnie sprawdzają się w budowaniu profesjonalnego wizerunki. Między innymi dodają nam prestiżu oraz powagi. W wielu zawodach takie właśnie cechy są jak najbardziej pożądane. Jednak niezbędne jest zachowanie pewnej równowagi. Warto na kontrast postawić, ale należy znaleźć tutaj pewne wyczucie. Zbyt duży kontrast doprowadzić może do przytłoczenia naszej twarzy, a także do nadmiernego przerysowania.

Harmonia, jak i dyskretny urok

Na pewno cienkie oprawki nie zmienią tak bardzo naszego odbioru. Jednak może się to okazać ich bardzo dużą zaletą. Gdy okulary z cienkimi oprawkami zostaną błędnie dobrane, to nie będzie ta porażka tak mocno widzialna. Raczej większość osób tego nie zauważy. Delikatne okulary mają jeszcze jedną bardzo ważną zaletą. Na twarzy wyglądają dyskretnie, lekko, a także niezmiernie świeżo. Sprawdzą się dzięki temu doskonale, gdy chcemy okulary harmonijnie dopasować do twarzy. Jasne oraz cienkie okulary w przeciwieństwie do ciemnych i grubych odejmą nam lat, a także dodadzą blasku. Dotyczy to nie tylko kobiet, ale także mężczyzn.

Na sam koniec dodajmy, że ciemne oprawki raczej sprawdzają się na jesień i zimę, a te o jaśniejszych kolorach pięknie prezentują się wiosną i latem, gdy zależy nam na sporej lekkości, delikatności i świeżości.

About the Author

You may also like these