Jak wybrać okulary biurowe?

Okulary biurowe nazywane półprogresywnymi nadają się do czytania książek oraz do pracy przed komputerem i zalecane są osobom w wieku prezbiopijnym, czyli 40+. Okulary biurowe umożliwiają widzenie z odległości od 40 cm do 4 metrów w zależności od rodzaju i mocy soczewek. Okulary te są idealnym rozwiązaniem dla osób, które w jednym czasie muszą dobrze widzieć z bliska i z daleka.

Czym jest prezbiopia?

Prezbiopia to wada wzroku, która dotyczy osób pomiędzy 40 a 45 rokiem życia pracujących przed komputerem. Objawami tego schorzenia są zmęczone oczy, zamazany obraz, gorsze widzenie w słabo oświetlonych pomieszczeniach, a także częste oddalanie tekstu w celu jego przeczytania.

Aby zminimalizować prezbiopię, warto wybierać okulary półprogresywne, które wyposażone są w soczewki do odległości bliskich pozwalające na oglądanie obiektów z bliska oraz soczewki pośrednie, które pozwalają na dostrzeżenie obiektów znajdujących się nawet 3,5 metra od nas.

Okulary biurowe nazywane półprogresywnymi nadają się do czytania książek oraz do pracy przed komputerem i zalecane są osobom w wieku prezbiopijnym, czyli 40+

Jak dobrać okulary biurowe?

Kiedy chcemy dobrać odpowiednie okulary półprogresywne, trzeba odbyć kilka wizyt u specjalistów. Pierwszą wizytą powinna być konsultacja z okulistą lub optometrystą. Podczas wizyty przeprowadzone zostanie badanie wzroku mające na celu określenie poziomu wady wzroku. Po tym badaniu specjalista dobierze odpowiednią metodę korekcyjną.

Z wystawioną receptą należy udać się do optyka, który po skompletowaniu szkieł pomoże w doborze koloru oraz rozmiaru i kształtu oprawek.

Wady i zalety okularów biurowych

Okulary półprogresywne, jak każde inne, mają wady i zalety. Zaletą jest przede wszystkim wielofunkcyjność, ponieważ okulary te służą zarówno do czytania jak i do użytku codziennego.

Wadą mogą być początkowe trudności związane z patrzenia przez okulary, ponieważ jedna część szkła odpowiada za widzenie z dali, a druga z bliska, co może na początku być kłopotliwe.

Okulary biurowe ułatwiają pracę, a także wpływają na szybkość wykonywanych zadań.

Do wad okularów biurowych można zaliczyć cenę, która dla wielu osób może być wygórowana. Na cenę okularów wpływ ma rodzaj szkieł oraz oprawka, a cena okularów półprogresywnych wynosić może nawet 1000 zł. Mimo ceny warto zdecydować się na okulary biurowe, ponieważ posłużą nam one kilka lat i dzięki jednej parze okularów będziemy mogli wykonywać wszystkie zadanie bez ograniczeń.

Wpływ okularów półprogresywnych na pracę

Okulary biurowe ułatwiają pracę, a także wpływają na szybkość wykonywanych zadań. Wpływ na wydajniejszą pracę ma możliwość widzenia z bliska i z daleka w jednych okularach.

Okulary półprogresywne mają szersze pole widzenia w porównaniu do soczewek progresywnych, co wpływa na szybkość czytania oraz zwiększa komfort patrzenia na dane przedmioty.

About the Author

You may also like these