Szkła do okularów wybrać?

Osoby, które stają przed dylematem zakupu okularów, bardzo często nie wiedzą, na jakie szkła się zdecydować. Decyzję o zakupie wybranego modelu trzeba dokładnie przemyśleć, ponieważ nowe szkła do okularów potrafią kosztować naprawdę dużo. Prawda jest taka, że kwestia zakupu oprawek jest drugorzędna – o wiele większe znaczenie ma wybór odpowiednich soczewek wysokiej jakości. Oczywiście, można tutaj szukać oszczędności, jednak nie kosztem własnego zdrowia.

Czy warto kupić szkła do okularów z powłoką antyrefleksyjną?

Powłoka antyrefleksyjna to coś, co obecnie jest już niemalże standardem w salonach optycznych. Oczywiście, można kupić jeszcze modele okularów, które jej nie posiadają, jednak różnica w cenie jest na tyle niewielka, że zwyczajnie się to nie opłaca. Powłoka antyrefleksyjna ma za zadanie eliminować oślepiające odblaski, które szczególnie przydadzą się osobom dużo jeżdżącym samochodem, bądź też spędzającym czas przed ekranem komputera i telewizora. Powłoka antyrefleksyjna sprawia również, że okulary zwyczajnie wyglądają o wiele lepiej, odsłaniając oczy.

Szkła do okularów łatwe do czyszczenia

Każdy właściciel okularów wie o tym, że czyszczenie szkieł może być prawdziwym utrapieniem. Dlatego warto wybrać modele, które są wyposażone w specjalną powłokę, która ma za zadanie to ułatwić. Powłoka oleofobowa sprawia, że na okularach osadza się o wiele mniej tłustych plam. Powłoka hydrofobowa przydaje się osobom, które dużo czasu spędzają na zewnątrz. Odpycha ona cząsteczki wody, a dodatkowo pomaga dbać o czystość szkieł.

Okulary fotochromowe

Mówiąc o szkłach do okularów, nie sposób nie wspomnieć o okularach fotochromowych. Te soczewki mają za zadanie dopasowywać się automatycznie do panujących na dworze warunków. Kiedy do soczewki dociera promieniowanie UV, zabarwia się ona na określony kolor. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że przeciętne okulary fotochromowe nie działają w prawidłowy sposób podczas jazdy samochodem.

Jakie szkła do okularów powinni wybrać kierowcy?

Osoby, które dużo czasu spędzają za kierownicą, powinny zdecydować się na soczewki specjalnego rodzaju. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że podczas prowadzenia pojazdu oczy narażone są na wiele czynników. Wystarczy wspomnieć światła innych samochodów, odblaski od mokrej nawierzchni czy też światła drogowe. Na szczęście wielu producentów ma w swojej ofercie szkła do okularów przeznaczone specjalnie do jazdy samochodem. Zazwyczaj są to soczewki wyposażone w polaryzację, która niweluje uciążliwe odblaski.

 

About the Author

You may also like these