Przeciwsłoneczne okulary marki Carrera

Corocznie, w okolicach letnich miesięcy zastanawiamy się, czy nasze stare okulary przeciwsłoneczne pełnią jeszcze funkcję ochronną, czy warto je wymienić na nowe. To pytanie nie musi spędzać nam sen z powiek, ponieważ okulary przeciwsłoneczne to „must have” dla każdego, szczególnie podczas spędzania letnich dni w pełnym słońcu, lub uprawiania zimowych sportów na oświetlonych promieniami słonecznymi stokach.

Okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne chronią oczy przed intensywnym światłem słonecznym – dzięki przyciemnionym soczewkom możemy swobodnie patrzeć przed siebie, nawet gdy słońce wyjątkowo jasno świeci. Jednak samo przyciemnienie soczewek na dowolny kolor nie sprawia, że oczy nie zmęczą się i nie zostaną podrażnione – każde, dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne muszą mieć filtr chroniący oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Aby mieć pewność, że nowo zakupione okulary zostały w taki filtr zaopatrzone, warto kupić okulary od znanego i zaufanego producenta, co zagwarantuje nam ich oryginalność oraz dobrą ochronę oczu i wzroku. Mowa tu o marce Carrera.

Corocznie, w okolicach letnich miesięcy zastanawiamy się, czy nasze stare okulary przeciwsłoneczne pełnią jeszcze funkcję ochronną, czy warto je wymienić na nowe

Marka Carrera, producent okularów sportowych i przeciwsłonecznych

Carrera jest przedsiębiorstwem, stworzonym w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku, przez producenta sportowych okularów przeciwsłonecznych. Jej założycielem był austriacki producent sportowych okularów przeciwsłonecznych, używanych na torach wyścigowych. Początkowo flagowymi produktami marki były okulary Carrera o wyglądzie typowo sportowym, ale z biegiem czasu poszerzono asortyment o nowoczesne okulary przeciwsłoneczne, łączące niepowtarzalny design, komfort noszenia oraz zaawansowaną technologię optyczną.

Obecnie marka Carrera to przodujący producent nie tylko okularów sportowych i przeciwsłonecznych, ale również okularów korekcyjnych, dostępnych w szerokiej ofercie produktów.

Cechy okularów przeciwsłonecznych Carrera

Produkty Carrera są cenione na całym świecie za niepowtarzalny design – charakterystycznym detalem w okularach przeciwsłonecznych jest podwójny mostek, co nadaje im interesującego wyrazu. Oprawki mają różny kształt, mogą być prostokątne, owalne, okrągłe lub w formie odwróconego trapezu. Soczewki okularów przeciwsłonecznych, podobnie ja oprawki, występują w wielu kolorach, więc wybór najbardziej do nas przemawiających jest wyjątkowo prostą sprawą.

Oprawki okularów są wyjątkowo lekkie i elastyczne, a swoje właściwości zawdzięczają plastikowi pod nazwą Optyl. Ten rodzaj tworzywa został opracowany przez markę Carrera jeszcze w latach sześćdziesiątych.

Niektóre modele okularów Carrera nie mają oprawek – soczewki połączone są tylko podwójnym mostkiem i zausznikami. Tego typu okulary są dużo lżejsze i mniej widoczne, co może być satysfakcjonujące dla osób ceniących sobie minimalizm.

Soczewki okularów marki Carrera posiadają filtr UV, blokujący szkodliwe promieniowanie słoneczne.

Okulary korekcyjne marki Carrera

Okulary Carrera występują również w wersji korekcyjnej – szkła dobierane są wg zaleceń lekarza, określone na recepcie.

Okulary korekcyjne — podobnie jak przeciwsłoneczne — posiadają filtr przeciw promieniowaniu UV.

About the Author

You may also like these